U Zenici je svečano otvoren 29. Međunarodni sajam privrede ZEPS 2025, jedan od najvećih i najznačajnijih privrednih događaja u regiji. Na sajmu učestvuje više od 2000 kompanija iz 15 zemalja svijeta, koje predstavljaju razne industrije i sektore.
Turistička zajednica Hercegovačko-neretvanske županije/kantona upravo ovim sajmom započinje novu sezonu promotivnih aktivnosti, nakon ljetne pauze. Kao i do sada, štand Turističke zajednice HNŽ/K privlači veliku pažnju posjetilaca, koji se zanimaju za raznovrsnu i bogatu ponudu hercegovačkog turizma.

„Sama struktura gostiju u Hercegovini potvrđuje da smo izuzetno popularna destinacija za domaće turiste. Zato smo danas u Zenici – da dodatno jačamo odnose i predstavimo sadržaje Hercegovine“ poručio je v.d. direktor Turističke zajednice HNŽ/K Anđelko Maslać.
Sajam ZEPS 2025 traje do 13. septembra/rujna i predstavlja izvrsnu priliku za jačanje saradnje, stvaranje novih poslovnih veza i umrežavanje među učesnicima, pri čemu turizam Hercegovine zauzima važno mjesto.
Turistička zajednica HNŽ/K planira i u narednom periodu aktivno učestvovati na regionalnim i međunarodnim sajmovima, koristeći ih kao platformu za jačanje prepoznatljivosti Hercegovine kao turističke destinacije. Ovim pristupom želimo dodatno povezati turistički i privredni sektor te približiti bogatu ponudu Hercegovine domaćim i stranim posjetiocima.